ZLÍN ROBOTICS dál rozšiřuje své robotické kompetence a navazuje úzkou spolupráci s další robotickou značkou, švýcarskou ABB, patřící mezi průkopníky průmyslové robotiky a automatizace a také mezi TOP 10 světových výrobců robotů. Do konce roku 2021 bude ZLÍN ROBOTICS realizovat nejméně 3 projekty, kde budou instalováni roboti této prvotřídní značky.
Pro maximální využití potenciálu každého robota využíváme high-endové softwarové řešení Process Simulate od společnosti Siemens. Díky těmto nástrojům dokážeme ověřit proveditelnost i těch nejsložitějších úloh, vyloučit kolize, zkontrolovat rychlost robota a takty budoucího pracoviště.
Použití softwarového řešení Process Simulate můžete shlédnout ZDE.
Společnost Mecademic chystá nový přírůstek do rodiny průmyslových robotů. Jedná se o robota SCARA. Postavený na stejné filozofii jako šestiosý Meca500: malý, kompaktní, vysoce přesný a snadno integrovatelný s jakýmkoliv nadřazeným řídícím systémem. MCS500 je ještě rychlejší než šestiosý model, a proto bude skvělou volbou pro i pro ty nejnáročnější „Pick & Place“ aplikace ve stísněných prostorech.
Díky neporovnatelné jednoduchosti, přesnosti a vysokého výkonu robotů Mecademic, profitují zákazníci z výrazně rychlejší integrace a nižších celkových nákladů na instalaci do výrobního procesu.
ZLÍN ROBOTICS aktuálně dokončuje pro významnou českou firmu z oblasti automotive stavbu nové plně automatizované linky. Tato linka zahrnuje 4 roboty značky STÄUBLI.
Po robotech TECHMAN, EPSON, MECADEMIC rozšířil ZLÍN ROBOTICS své portfolio o další robotickou značku pro integraci do robotických buněk a linek.
Mecademic staví nejmenší a nejpřesnější robotická ramena na světě, která usnadňují automatizaci v průmyslových odvětvích, jako jsou zdravotnická zařízení, automatizace laboratoří, letecký průmysl a další.
Zjistěte více o jejich robotech na webových stránkách Mecademic.com.
ROBOT2020 – pod tímto názvem chystá Technické muzeum v Brně na listopad výstavní projekt k 100. výročí prvního vydání dramatu Karla Čapka R. U. R. (Rossum’s Universal Robots), kdy poprvé „zaznělo“ slovo robot, které následně zdomácnělo na celém světě. Mottem výstavy je 100 let od vzniku slova robot – 100 exponátů ilustrujících vývoj robotů po současnost s přesahem do budoucnosti.
Podílíme se jako partneři na této výstavě a zapůjčili jsme pro tuto příležitost robota Baxtera a robota TM5-900 s UMS.
Ač to máme raději "bez", budeme asi ještě nějakou chvíli muset strpět jejich nošení. Ano, řeč je o všech těch ústenkách, rouškách, maskách a čumácích, co chrání naše okolí i nás. Tristní nedostatek těchto produktů v kritické chvíli nás vedl k záměru nabídnout lokálním výrobcům technologie na jejich výrobu a zajistit také nezbytný servis těchto citlivých a velmi produktivních strojů. Výsledek našeho prvního úspěšného projektu si můžete vyzkoušet na produktech PARTA Medica (www.partamedica.cz), které se vyrábí ve společnosti TNS SERVIS s.r.o. ve Slušovicích.
Výrobní technologie jednorázových zdravotnických obličejových masek je zcela nový obor na který se nyní soustředí náš vývojový a servisní tým. Kromě výrobních linek na ústenky se soustředíme také na vývoj a dodávky UVC dezinfekčních linek pro tyto produkty a na kompletní servis a údržbu těchto technologií. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
V září proběhl náš doprovodný program v rámci Týdne inovací ČR 2020 na téma „Kolaborativní robotika v praxi“.
Úspěšný workshop jsme koncipovali tak, aby účastníky seznámil s opravdovými kolaborativními roboty, představil nejrůznější aplikace kolaborativních robotů z praxe a umožnil účastníkům, aby si vyzkoušeli jejich programování.
Děkujeme za Vaše pozitivní ohlasy z našeho workshopu:
"Workshop ve ZLÍN ROBOTICS věnovaný kolaborativní robotice. Dvě hodiny prezentací a konkrétních ukázek využití v praxi, včetně programování robota. Oceňuji především však výukové robotické pracoviště s kamerou, pásem a příslušenstvím pro studenty! Malá firma, ale velký potenciál. Děkujeme za pozvání a ať se daří nejen výrobně, ale i ve vzdělávání nové generace."
Jelikož se akce setkala s pozitivním hodnocením, tak už teď chystáme další workshop na téma: „Kolaborativní robotika při obrábění“. Jakmile nám to situace dovolí, budeme všechny informovat o termínu.
V rámci potvrzení kvality našich výrobků a služeb, které zákazníkům poskytujeme, jsme se rozhodli zavést systém managementu kvality a nově jsme tak držiteli certifikátu ISO 9001:2015.
Úspěšný audit, který ve společnosti ZLÍN ROBOTICS s.r.o. provedl certifikační orgán TÜV SÜD Czech s.r.o., potvrzuje, že se nám podařilo úspěšně splnit náročné požadavky certifikačního auditu systému managementu kvality podle systémové normy ISO 9001:2015.
Věříme, že procesy, které jsme nyní nastavili, ocení nejen naši současní, ale i budoucí zákazníci a obchodní partneři.
Týden inovací ČR 2020 má nový termín a my jsme jeho součástí v rámci doprovodného programu.
Připravili jsme si pro Vás workshop na téma „Kolaborativní robotika v praxi“.
Přijďte se seznámit s opravdovými kolaborativními roboty, které jsou inovativní v univerzalitě použití, jednoduchém flow-chartovém programování, kamerovém systému pro navádění, kontrolu a automatickou 3D kalibraci pozice.
Ukázky nejrůznějších aplikací kolaborativních robotů z praxe jsou samozřejmostí a také si budete moci vyzkoušet jejich programování.
Podrobné informace o našem doprovodném programu přinášíme ZDE.
Na poli automatizace a robotizace je v poslední době opravdu živo a v konkurenci má reálné šance na úspěch hlavně ten, kdo nabídne něco unikátního. A právě to se podařilo společnosti ZLÍN ROBOTICS.
UMS – Univerzální mobilní stojan – ale i další postřehy ze současného vývoje robotiky, byly tématem rozhovoru s Dr. Jiřím Rašnerem pro Robotic Journal, který Vám přínášíme ZDEna straně 10.
Kolaborativní robot + 3D tiskárna = logické spojení
Zlín, 7.5.2020
ZLÍN ROBOTICS s.r.o., inovativní česká společnost specializující se na vývoj a výrobu high-tech robotizovaných výrobních linek a pokročilých aplikací kolaborativních robotů v průmyslu, navázala úzkou spolupráci s firmou TRILAB Group s.r.o., přední českou společnosti vyrábějící špičkové 3D tiskárny pro průmyslové využití. Oboustranná spolupráce se bude týkat nejen výroby 3D tištěných dílů pro periferie kolaborativních robotů a jednoúčelových strojů, ale zamíří také do oblasti kolaborativní robotizace obsluhy 3D tiskáren.
Jak zmiňuje ředitel společnosti ZLÍN ROBOTICS, pan Ing. Michal Staněk: Naše společnost již mnoho let intenzivně využívá technologie 3D tisku v mnoha oblastech své činnosti. Spolupráce s TRILABem a využití jejich jedinečného know-how a špičkové 3D tiskové technologie umožní našim zákazníkům ještě více profitovat z těchto inovativních aplikací. V dnešní hektické době, je jakékoliv zkrácení dodacího termínu, nebo snížení nákladů na údržbu stroje velkým přínosem. Druhý směr spolupráce se bude zaměřovat na automatizaci a robotizaci obsluhy 3D tiskáren. Mnoho našich průmyslových zákazníků a uživatelů kolaborativních robotů Techman Robot vlastní velký počet 3D tiskáren a jejich obsluha začíná být obtěžující a nákladná. Aplikací nejmodernějších, a přitom dostupných technologií z oblastí kolaborativní robotiky a automatizace se však i tato úloha pomalu stává reálnou.“
Zúčastnili jsme se série webinářů Roboty-21 vs. Covid-19. Cílem bylo představit možnosti robotizace v kontextu rozsáhlé průmyslové krize v důsledku koronakrize. Využijte možnosti shlédnutí záznamu webináře ZDE.
Rádi bychom Vás ujistili, že i přes aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy COVID-19, jsme schopni zajistit plynulý chod našich služeb. Pracujeme v plném nasazení a veškeré požadavky jsme schopni řešit prostřednictvím technologií vzdálené komunikace.
Rádi se s Vámi spojíme po telefonu nebo zrealizujeme online schůzku za účelem eliminace osobních schůzek.
Vážíme si Vašeho zájmu a jsme připraveni Vám vyjít vstříc.
V měsíci únoru tohoto roku jsme přivítali v sídle naší společnosti studenty středních škol. Při příležitosti projektu IKAP připraveného Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, jsme vytvořili bohatý program exkurze, která si získala kladné ohlasy studentů i pedagogického doprovodu.
Studenti měli možnost shlédnout prakticky celý výrobní proces, od návrhu a vývoje, přes konstrukci, montáž a viděli i programování robotů a špičkové technické aplikace. Závěr exkurze jsme zpestřili malým kvízem a odměnili ty nejšikovnější studenty.
Náš univerzální mobilní stojan UMS se stal držitelem prestižního certifikátu TM Plug & Play uděleným přímo firmou TECHMAN. Již brzy jej tak bude moci najít i na oficiálních stránkách TECHMAN mezi doporučenými doplňky.
O tom, jak vypadala naše cesta k certifikátu si můžete přečíst zde.
Dne 15. ledna 2019 ZLÍN ROBOTICS prezentoval na setkání manažerů firmy Foxconn Technology robota TECHMAN na Univerzálním Mobilním Stojanu (UMS). Předmětem ukázky bylo představení schopností robota a jeho kamerového systému. Účastníci setkání zejména ocenili použití stojanu a kalibraci systému na základě obrazového kontaktu.
ZLÍN ROBOTICS získal speciální Cenu České spořitelny, a.s. v soutěži Inovační firma Zlínského kraje. Porotou byl oceněn náš Universální mobilní stojan pro kolaborativního robota.
A v čem je náš Universální mobilní stojan UMS tak výjimečný?
- umožní využívat robota efektivně na více pracovištích - umožní přesun robota na jiné pracoviště do 5 minut - má plnou konektivitu se strojním okolím - a dobře vypadá
O to více nás těší, že se našim aktivitám dostalo prestižního uznání z pozice start-up společnosti, která se zaměřuje na autorizovaný prodej, servis a systémovou integraci high-tech robotických technologií v průmyslu. Snažíme se být také popularizátorem tohoto oboru, představujeme moderní technologie školám a studentům při různých akcích, které pořádáme.
Techman Robot získal světově prestižní cenu iF DESIGN AWARD 2018
Ocenění iF DESIGN AWARD je jednou z nejsledovanějších cen průmyslového designu na světě. Společnost Techman Robot a jeho TM5 Robot se stal vítězem v kategorii Produkt. TM5 Robot vyhrál v rozsáhlé soutěži, které se zúčastnilo 6400 výrobků ze 54 zemí.