Novinky

Téma kolaborativní robotika v praxi v rámci Týdne inovací ČR 2020

V září proběhl náš doprovodný program v rámci Týdne inovací ČR 2020 na téma „Kolaborativní robotika v praxi“.

Úspěšný workshop jsme koncipovali tak, aby účastníky seznámil s opravdovými kolaborativními roboty, představil nejrůznější aplikace kolaborativních robotů z praxe a umožnil účastníkům, aby si vyzkoušeli jejich programování.

Děkujeme za Vaše pozitivní ohlasy z našeho workshopu:
"Workshop ve ZLÍN ROBOTICS věnovaný kolaborativní robotice. Dvě hodiny prezentací a konkrétních ukázek využití v praxi, včetně programování robota. Oceňuji především však výukové robotické pracoviště s kamerou, pásem a příslušenstvím pro studenty! Malá firma, ale velký potenciál. Děkujeme za pozvání a ať se daří nejen výrobně, ale i ve vzdělávání nové generace."

Jelikož se akce setkala s pozitivním hodnocením, tak už teď chystáme další workshop na téma: „Kolaborativní robotika při obrábění“. Jakmile nám to situace dovolí, budeme všechny informovat o termínu.

 

Nově jsme držiteli certifikátu ISO 9001:2015

V rámci potvrzení kvality našich výrobků a služeb, které zákazníkům poskytujeme, jsme se rozhodli zavést systém managementu kvality a nově jsme tak držiteli certifikátu ISO 9001:2015.

Úspěšný audit, který ve společnosti ZLÍN ROBOTICS s.r.o. provedl certifikační orgán TÜV SÜD Czech s.r.o., potvrzuje, že se nám podařilo úspěšně splnit náročné požadavky certifikačního auditu systému managementu kvality podle systémové normy ISO 9001:2015.

Věříme, že procesy, které jsme nyní nastavili, ocení nejen naši současní, ale i budoucí zákazníci a obchodní partneři.

Týden inovací ČR 2020

Týden inovací ČR 2020 má nový termín a my jsme jeho součástí v rámci doprovodného programu.


Připravili jsme si pro Vás workshop na téma „Kolaborativní robotika v praxi“.

Přijďte se seznámit s opravdovými kolaborativními roboty, které jsou inovativní v univerzalitě použití, jednoduchém flow-chartovém programování, kamerovém systému pro navádění, kontrolu a automatickou 3D kalibraci pozice.

Ukázky nejrůznějších aplikací kolaborativních robotů z praxe jsou samozřejmostí a také si budete moci vyzkoušet jejich programování.

Podrobné informace o našem doprovodném programu přinášíme ZDE.

Další detaily celé akce můžete sledovat na webových stránkách https://tydeninovaci.cz .

Dostupné řešení pro koboty rozhovor pro Robotic journal

Na poli automatizace a robotizace je v poslední době opravdu živo a v konkurenci má reálné šance na úspěch hlavně ten, kdo nabídne něco unikátního. A právě to se podařilo společnosti ZLÍN ROBOTICS.

UMS – Univerzální mobilní stojan – ale i další postřehy ze současného vývoje robotiky, byly tématem rozhovoru s Dr. Jiřím Rašnerem pro Robotic Journal, který Vám přínášíme ZDE na straně 10.

 

ZLÍN ROBOTICS a TRILAB Group uzavírají spolupráci

Kolaborativní robot + 3D tiskárna = logické spojení

Zlín, 7.5.2020

ZLÍN ROBOTICS s.r.o., inovativní česká společnost specializující se na vývoj a výrobu high-tech robotizovaných výrobních linek a pokročilých aplikací kolaborativních robotů v průmyslu, navázala úzkou spolupráci s firmou TRILAB Group s.r.o., přední českou společnosti vyrábějící špičkové 3D tiskárny pro průmyslové využití. Oboustranná spolupráce se bude týkat nejen výroby 3D tištěných dílů pro periferie kolaborativních robotů a jednoúčelových strojů, ale zamíří také do oblasti kolaborativní robotizace obsluhy 3D tiskáren.

Jak zmiňuje ředitel společnosti ZLÍN ROBOTICS, pan Ing. Michal Staněk: Naše společnost již mnoho let intenzivně využívá technologie 3D tisku v mnoha oblastech své činnosti. Spolupráce s TRILABem a využití jejich jedinečného know-how a špičkové 3D tiskové technologie umožní našim zákazníkům ještě více profitovat z těchto inovativních aplikací.  V dnešní hektické době, je jakékoliv zkrácení dodacího termínu, nebo snížení nákladů na údržbu stroje velkým přínosem. Druhý směr spolupráce se bude zaměřovat na automatizaci a robotizaci obsluhy 3D tiskáren. Mnoho našich průmyslových zákazníků a uživatelů kolaborativních robotů Techman Robot vlastní velký počet 3D tiskáren a jejich obsluha začíná být obtěžující a nákladná. Aplikací nejmodernějších, a přitom dostupných technologií z oblastí kolaborativní robotiky a automatizace se však i tato úloha pomalu stává reálnou.“

Trendy v robotizaci 2021

Zúčastnili jsme se série webinářů Roboty-21 vs. Covid-19. Cílem bylo představit možnosti robotizace v kontextu rozsáhlé průmyslové krize v důsledku koronakrize. Využijte možnosti shlédnutí záznamu webináře ZDE.

Aktuální informace našim partnerům a zákazníkům

Rádi bychom Vás ujistili, že i přes aktuální vývoj situace ohledně šíření nákazy COVID-19, jsme schopni zajistit plynulý chod našich služeb. Pracujeme v plném nasazení a veškeré požadavky jsme schopni řešit prostřednictvím technologií vzdálené komunikace.

Rádi se s Vámi spojíme po telefonu nebo zrealizujeme online schůzku za účelem eliminace osobních schůzek.

Vážíme si Vašeho zájmu a jsme připraveni Vám vyjít vstříc.

Tým ZLÍN ROBOTICS

Inspirace středoškolákům 2020

V měsíci únoru tohoto roku jsme přivítali v sídle naší společnosti studenty středních škol. Při příležitosti projektu IKAP připraveného Krajskou hospodářskou komorou Zlínského kraje, jsme vytvořili bohatý program exkurze, která si získala kladné ohlasy studentů i pedagogického doprovodu.

Studenti měli možnost shlédnout prakticky celý výrobní proces, od návrhu a vývoje, přes konstrukci, montáž a viděli i programování robotů a špičkové technické aplikace. Závěr exkurze jsme zpestřili malým kvízem a odměnili ty nejšikovnější studenty.

Stali jsme se držitelem certifikátu TM Plug & Play

ZlínRobotics leták CZ

Náš univerzální mobilní stojan UMS se stal držitelem prestižního certifikátu TM Plug & Play uděleným přímo firmou TECHMAN. Již brzy jej tak bude moci najít i na oficiálních stránkách TECHMAN mezi doporučenými doplňky.

O tom, jak vypadala naše cesta k certifikátu si můžete přečíst zde.

Vertikální pojezd od HIWIN pro Techman Robot TM12

Nyní lze díky vertikálnímu pojezdu od Hiwin ve spojení s Techman Robotem TM12 obsluhovat Vaše pracoviště až do výšky tří metrů.

Je to velmi zajímavé řešení pro robotizovanou paletizaci a balení s nosností až do 12 nebo 14 kg.

Více o novince ZDE.

 

Technická konference 2019

V červnu proběhla Technická konference 2019 organizovaná společností AXIOM TECH a partnerem společnosti SIEMENS PLM Software.

Dvoudenní konferenci jsme zpestřili jako prezentující pod vedením pana Václava Blahníka a obohatili se o řadu uživatelských tipů, triků a příběhů.

K vidění byl i robot Techman a UMS - Univerzální mobilní stojan.

Výstavní akce s názvem: „Hry se mění v budoucí povolání“

Zveme Vás na prezentaci profesí, studijních a učebních oborů v olomoucké Galerii Šantovka s názvem „Hry se mění v budoucí povolání”.

Už víš, kým budeš?
Končíš základku a ještě nemáš jasno?

Tato akce Ti určitě napoví.

Od 8. do 31. března je připraveno 8 zábavných a naučných expozic v nákupních pasáží Galerie Šantovka.

Více informací

Prezentace na setkání manažerů firmy Foxconn Technology

Dne 15. ledna 2019 ZLÍN ROBOTICS prezentoval na setkání manažerů firmy Foxconn Technology robota TECHMAN na Univerzálním Mobilním Stojanu (UMS). Předmětem ukázky bylo představení schopností robota a jeho kamerového systému. Účastníci setkání zejména ocenili použití stojanu a kalibraci systému na základě obrazového kontaktu.

Získali jsme speciální ocenění v soutěži Inovační firma Zlínského kraje

ZLÍN ROBOTICS získal speciální Cenu České spořitelny, a.s. v soutěži Inovační firma Zlínského kraje. Porotou byl oceněn náš Universální mobilní stojan pro kolaborativního robota.

A v čem je náš Universální mobilní stojan UMS tak výjimečný?

- umožní využívat robota efektivně na více pracovištích
- umožní přesun robota na jiné pracoviště do 5 minut
- má plnou konektivitu se strojním okolím
- a dobře vypadá

O to více nás těší, že se našim aktivitám dostalo prestižního uznání z pozice start-up společnosti, která se zaměřuje na autorizovaný prodej, servis a systémovou integraci high-tech robotických technologií v průmyslu. Snažíme se být také popularizátorem tohoto oboru, představujeme moderní technologie školám a studentům při různých akcích, které pořádáme.

Techman Robot získal světově prestižní cenu iF DESIGN AWARD 2018

Techman Robot získal světově prestižní cenu iF DESIGN AWARD 2018

Ocenění iF DESIGN AWARD je jednou z nejsledovanějších cen průmyslového designu na světě. Společnost Techman Robot a jeho TM5 Robot se stal vítězem v kategorii Produkt. TM5 Robot vyhrál v rozsáhlé soutěži, které se zúčastnilo 6400 výrobků ze 54 zemí.

Joomla SEF URLs by Artio
je registrovanou značkou společnosti ZLÍN ROBOTICS s.r.o. 2018 – Všechna práva vyhrazena.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 573 034 358

ZLÍN ROBOTICS s.r.o. K Teplinám 619, 76315 Slušovice, Česká republika. CRN: 06594727, VAT Reg. No.: CZ06594727
Společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, spisová značka C103090